Kouzlo bylinek

Má cesta za bylinkami...

Už někdy na střední, když jsem se rozhodovala, co budu v životě dělat, jsem svůj smysl viděla v pomáhání lidem v oblasti zdraví. Na medicínu jsem si netroufala, tak jsem zvolila příbuzný obor farmacie. Po škole jsem začala pracovat v lékárně, ale i když jsem se nepovažovala za pouhou prodavačku a snažila se lidem pomáhat, nebylo to úplně ono. Úplně mě nenaplňovalo nabízet lidem léky, když jsem věděla, kolik vedlejších účinků mají.

Že vlastně lidem nedávám to, co bych chtěla, i když práce jako taková mě bavila.

Proto se moje pozornost obrátila směrem k přírodě a začala jsem se více věnovat bylinkám. To je obor, kterému dobře rozumím, který mě baví a dává mi smysl víc než jen krabičky s léky. 

Člověk byl, je a bude součástí přírody.

Tak proč nečerpat zdroje z přírody, ze které pocházíme, proč jíst upravené a modifikované pilule, když příroda může pomoct stejně dobře. Neříkám, že občas nejsem nucená sáhnout po pilulkách, ale když to jde, snažím se hledat jiné cesty….

To mi rozhodně začalo dávat větší smysl – pomáhat lidem navrátit se k přírodě.

Začala jsem hledat všemožné informace o bylinkách a na internetu jsem toho dokázala najít opravdu hodně. Ztrácela jsem se v nepřeberném množství článků. Co je tedy dobré použít a co všechno je dobré mít doma? S kterými bylinkami začít? Co všechno si doma připravit? Jak mít doma takovou bylinkovou lékárničku, ale nezbláznit se z množství příprav a kupování či pěstování spousty bylinek?

Byla jsem ztracená...

Informace zde však byly také často neúplné - buď jsem našla bylinku, ale chyběly recepty nebo třeba úplně chybělo jak bylinku pěstovat či sušit. A musela jsem jít hledat zase jinam. Některé zdroje se ve svých informacích dokonce rozcházeli. Začala jsem proto sepisovat informace o bylinkách do nějaké ucelenější formy, kde by bylo všechno.

Prostě komplexní informace o tom, jak bylinky pěstovat, sbírat a sušit, připravovat a co s nimi léčit.

Na základě podpory mého muže jsem se rozhodla založit web a tyto nalezené informace sdílet s ostatními. S novým webem přišly nové otázky. Bude to vůbec někdo číst? A opravdu jsem takový odborník? Vždyť jsou weby, které se tomu věnují mnohem víc a do hloubky. Jenže okolí mě utvrzovalo v něčem jiném, spousta lidí chce s bylinkami začít, ale v tom množství neví, kde a jak. Hlavně můj muž mě neustále podporoval v tom, že jsem na správné cestě a mám dostatečné vzdělání lidem radit.

A tak jsem rozjela web a napsala svůj první ebook Okořeňte si život a chystala se vydat Bylinkovou lékárničku.

 Jenže velice záhy jsme s mužem založili novou firmu a s narozením třetího dítěte jsem na bylinky přestala mít čas a nevěnovala se jim. Byl to obrovský kolotoč mezi prací, miminkem a dvěmi staršími dětmi, že jsem dokázala pokrýt pouze naše základní potřeby. Tou dobou u nás strádalo snad úplně všechno - domácnost, děti, vaření, květiny, zdravý životní styl atd… Děti začaly být často nemocné, to nejmenší mělo během chvíle 3x zánět středního ucha, z toho nás jednou dokonce odvážela sanitka. Děti měly neustále rýmu nebo kašel, sotva se uzdravily, vše začalo nanovo. Nejstarší začala mít zánět dutin a přestávala slyšet. Do toho těžce onemocněl muž a zůstal na neschopence. A já jsem také nebyla úplně fit, starala jsem se o celou rodinu, ale cítila jsem, že jsem tak nějak bez energie. Kupovali jsme spoustu léků, ale bez výraznějšího efektu, na zabývání se bylinkami nebyl vůbec čas. Rychle něco koupit, aby to zabralo. Až díky tomu, že jsme nechali firmu ladem a začali odpočívat, zastavil se ten obrovský životní kolotoč a plně jsme si začali uvědomovat tu spoušť.

Cítila jsem, že je potřeba změna a že se chci vrátit zpátky k bylinkám, přírodnějšímu životnímu stylu.

 Začala jsem se bylinkám opět věnovat, používat je doma, vyrábět masti a sirupy. Změnila jsem životní styl, více používám bylinky, vařím z nich, udělala jsem si doma bylinkovou lékárničku, takže už vím, co použít a mám to vždy rychle po ruce jako první záchranu. Celá rodina začala být zdravější a šťastnější.

Teď cítím, že opět naplňuji svou touhu - pomáhám sobě, rodině i spoustě dalších lidí. A nechci, aby mě od toho již cokoliv odvedlo.